Preses relīzes

Vielu atkarības, neciešami apstākļi mājās, uzticības personas trūkums, ir tikai daži no iemesliem, kādēļ jaunieši arvien izkrīt no izglītības sistēmas, klaiņo un saskaras ar citām grūtībām, kur nepieciešama profesionāļu iejaukšanās, iesaiste un atbalsts. 2022. gads ir Eiropas Jaunatnes gads, īpaši uzsverot to, ka jaunieši ir mūsu šodiena.

Vienkopus aicinot sociālos darbiniekus, jaunatnes lietu speciālistus, sociālos pedagogus, bāriņtiesu darbiniekus, jauniešu nevalstisko organizāciju pārstāvjus un pašus jauniešus, šogad metodiski informatīvās sanāksmes Labklājības ministrija organizē ar mērķi stiprināt starpinstitucionālo un starpprofesionālo sadarbību, atbalstot grūtībās nonākušu jaunieti.

Pasākumu laikā tā dalībnieki tiks iepazīstināti ar aktualitātēm Labklājības ministrijas īstenotajā projektā "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās”, kā arī Valsts drošības dienesta pārstāvis informēs dalībniekus par radikalizācijas aktuālajām tendencēm, tostarp par interneta lomu radikalizācijas procesā, un vēlamo rīcību, konstatējot radikalizācijas pazīmes. Savukārt Latvijas Sociālo darbinieku biedrības pārstāvji iepazīstinās dalībniekus ar jauno Latvijas sociālo darbinieku ētikas kodeksu un atbildēs uz jautājumiem par ētisko jautājumu risināšanas procesu.

Profesionāļiem sadarbojoties un uzklausot jauniešus, būs jārod risinājums, pavisam reāliem un sarežģītiem dzīvesstāstiem. Piedāvātos risinājumus vērtēs paši jaunieši.

Labklājības ministrijas metodiski informatīvās sanāksmes notiks laika posmā no 2022. gada 27. septembra līdz 13. oktobrim. Metodiski informatīvo sanāksmju norises vietas:

27.09.2022 – Talsi, Talsu tautas nams (Lielā iela 19/21, Talsi)

29.09.2022 – Dobele, Dobeles pilsētas kultūras nams (Baznīcas iela 6, Dobele)

04.10.2022 – Daugavpils, Hotel Latgola (Ģimnāzijas iela 46, Daugavpils)

11.10.2022 – Smiltene, Smiltenes pilsētas kultūras un sporta centrs (Gaujas iela 1, Smiltene)

13.10.2022 – Rīga, Grand Poet Hotel (Raiņa bulvāris 5/6, Rīga)

Pasākums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2023. gada decembrim.