Preses relīzes

Trešdien, 18. maijā, labklājības ministrs Gatis Eglītis apmeklēja uzņēmuma “H.A.Brieger” ražotni Mālu ielā 30. Tur viņš satikās ar uzņēmuma līdzīpašnieci un vadītāju Anastasiju Udalovu, kā arī ar ražošanas vadītāju un valdes locekli Sņežanu Geijeri, ar kurām apsprieda biznesa aspektus un nacionālā kosmētikas zīmola “Dzintars” pirmā darbības gada panākumus.

Ministrs atzinīgi novērtēja uzņēmuma ražošanas procesus un kapacitāti, darba drošības un veselības standartiem atbilstošu darba vidi, kā arī pauda patiesu gandarījumu par rezultātiem, kurus izdevās panākt uzņēmuma jaunai vadībai pirmajā darbības gadā, uzsverot, ka “H.A.Brieger” sniegums kosmētikas nozares attīstībā un valsts ekonomikā pārsniedz visas cerības.

Labklājības ministra galvenais mērķis bija personīgi iepazīties ar uzņēmuma jauno vadību, kura pirms pusotra gada glāba nacionālo kosmētikas zīmolu “Dzintars” no bankrotēšanas, apskatīties atjaunotās rūpnīcas ražošanas procesus un darba vidi, kā arī iepazīties ar jaunā “Dzintars” kosmētikas līdzekļu sortimentu. Ministrs atzinīgi novērtēja, ka, atjaunojot vēsturisko zīmolu un “Dzintars” ražotni tiek nodrošinātas vairāk nekā 60 darba vietas. Gada laikā uzņēmuma ražotnē Rīgā ir tapušas gandrīz 1,5 miljons produktu vienību jeb 150 tonnas produktu masas, bet produktu sortiments audzis no 15 līdz pat 58 pozīcijām.

“Man ir liels prieks, ka ražošanas uzņēmums “Dzintars” ir atjaunojis savu darbību un vēsturisko zīmolu, kas bija pazīstams visā Eiropā. Šeit tiek veidoti inovatīvi un interesanti produkti gan vietējam tirgum, gan eksportam. Esmu gandarīts, ka šādi uzņēmumi nodrošina cilvēkiem darba vietas un rada pārliecību, ka “Latvija var!”. Tāpēc ir īpaši svarīgi valstij nākotnē domāt par to, lai sniegtu atbalstu ikvienam ražošanas uzņēmumam, kas mērķtiecīgi attīsta savu darbību,” pauž Labklājības ministrs Gatis Eglītis.

Gatis Eglītis bija patīkami pārsteigts, ka neskatoties uz nelabvēlīgiem sociālpolitiskiem un ekonomiskiem apstākļiem, kuros noritēja “Dzintars” atgriešanās tirgū, 2021. gadu uzņēmumam ir izdevies noslēgt ar 2 miljonu eiro lielu apgrozījumu, no kura 7% veido pārdošanas apjoms eksporta tirgos. Sarunas laikā ministram tika prezentēts uzņēmuma jauno ražošanas telpu un ofisa ēkas projekts, kura izstrāde ir balstīta uz ilgtspējīgu dizaina pieeju un daudzfunkcionāliem risinājumiem.