Preses relīzes

Piektdien. 23. aprīlī plkst. 11.00 tiešsaistē notiks ziņojuma “Ceļvedis specializētu atbalsta pakalpojumu izveidei no vardarbības cietušām sievietēm un vardarbības ģimenē cietušajām personām Latvijā saskaņā ar Eiropas Padomes standartiem” prezentācija un tai sekojoša ekspertu diskusija.

To organizē Eiropas Padome sadarbībā ar Labklājības ministriju. Aicināti piedalīties nozaru ministriju, nevalstisko organizāciju, Latvijas Republikas Saeimas pārstāvji, kā arī ārvalstu eksperti.

Pasākuma dalībnieki runās arī par konkrētiem pasākumiem, kas būtu jāveic, lai izveidotu specializētus atbalsta pakalpojumus no vardarbības cietušām sievietēm un vardarbības ģimenē cietušām personām Latvijā saskaņā ar Eiropas Padomes standartiem. Diskutēs arī par padziļinātu izpratni par vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē, kā tiešsaistes laikā būs iespēja gūt ieskatu  par citu Eiropas Padomes dalībvalstu labās prakses piemēriem, lai nodrošinātu specializētus atbalsta pakalpojumus.

Diskusijā atklās labklājības ministre Ramona Petraviča un  Eiropas Padomes Demokrātiskas pārvaldības un nediskriminācijas direktore Klaudija Lučani. Savukārt Eiropas Padomes konsultante Dikija Džeimsa, Centrs “Marta” vadītāja Iluta Lāce, un Latvijas Universitātes pētniece Zane Linde-Ozola prezentēs ziņojumu. Ar starptautisko pieredzi dalīsies eksperti no Lielbritānijas.

Informācija mediju pārstāvjiem: Diskusija tiks organizēta KUDO platformā, nodrošinot sinhrono tulkojumu latviešu un angļu valodās. Saite uz diskusiju reģistrētajiem mediju pārstāvjiem būs pieejama pirms pasākuma.

Aicinām mediju pārstāvjus reģistrēties dalībai pasākumā līdz 22. aprīlim plkst. 16.00. Reģistrācijas anketa pieejama šeit.