attēls

Lai veicinātu iekļaujošu nodarbinātību un sociāli atbildīgu darba vidi, laikā no 2014. līdz 2020. gadam Labklājības ministrijas (LM) pārraudzībā tiek īstenoti septiņi dažādi Eiropas Sociālā fonda projekti, kuros aktīvas līdzdalības iespējas paredzētas Latvijas uzņēmējiem.

Projektos paredzēts gan finansiāls, gan praktisks un informatīvs atbalsts, lai darba devējiem būtu izdevīgāk pieņemt darbā tās cilvēku grupas, kurām pašu spēkiem var būt grūti atrast darbu. Īpašs atbalsts paredzēts, piemēram, ilgstošo bezdarbnieku, cilvēku ar invaliditāti, gados vecāku cilvēku, vientuļo vecāku vai jauniešu bez pietiekamas pieredzes un darba tirgū pieprasītas izglītības nodarbināšanai. Mikro, mazajiem un vidējiem bīstamo nozaru uzņēmumiem paredzēts palīdzēt uzlabot darba drošību. Tāpat paredzēts stiprināt sociālo uzņēmumu nozari Latvijā, atbalstot cilvēku izvēli veidot tādus uzņēmumus, kas ļauj ne vien pelnīt, bet arī risināt sabiedrībai svarīgus sociālus jautājumus, piemēram, dodot darbu cilvēkiem ar invaliditāti.

Projektos pieejamais atbalsts, dalības nosacījumi un arī norises laiks ir atšķirīgi, tāpēc darba devēji – gan komercsabiedrības, gan nevalstiskas organizācijas – ir aicināti iepazīties ar iespējām un izvēlēties sev piemērotās. Ar detalizētāku informāciju var iepazīties katra projekta interneta vietnē vai jautājot institūcijai, kas projektu īsteno – Nodarbinātības valsts aģentūraiValsts darba inspekcijai vai LM.

 

Infografika (lai skatītu lielākā izmērā, noklikšķiniet uz attēla)

attēls

Informāciju sagatavoja:
Inita Kabanova,
LM Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta projekta vadītāja,
Tel:20219048, 67782957,
inita.kabanova@lm.gov.lv