No 2025. gada 28. jūnija spēkā stāsies preču un pakalpojumu piekļūstamības prasības, kas  cilvēkiem ar ierobežotām kādām no sensorajām spējām, preci vai pakalpojumu ļaus lietot, izmantojot citu sensoro kanālu.

To paredz Ministru kabineta noteikumi "Preču un pakalpojumu piekļūstamības prasības”, kas otrdien, 27. februārī, pieņemti valdības sēdē.

Labklājības ministrs Uldis Augulis atzīmē: “Cilvēkiem ar ilgstošiem un pastāvīgiem funkcionēšanas ierobežojumiem piekļūstamības prasību ievērošana ir izšķiroši nozīmīga to neatkarīgai dzīvei un funkcionēšanai. Vienlaikus piekļūstamības prasību ievērošana atvieglos ikdienu ne tikai cilvēkiem ar invaliditāti, bet daudz plašākam personu lokam, piemēram, vecāka gadagājuma cilvēkiem, cilvēkiem ar uztveres īpatnībām, lasīšanas grūtībām, autiskā spektra traucējumiem, kā arī cilvēkiem ar viegliem vai pārejošiem  funkcionēšanas ierobežojumiem.”

Piekļūstamības prasības attieksies uz šādām preču un pakalpojumu grupām kā datori, planšetes, viedtālruņi un to operētājsistēmas, pašapkalpošanās termināļi (piem., bankomāti, biļešu automāti, rindas kārtas numuriņu automāti u.c.), elektroniskās grāmatas, finanšu pakalpojumi, elektroniskā tirdzniecība, 112 tālrunis, publiskie iepirkumi, pasažieru pārvadājumu pakalpojumu tīmekļvietnes, mobilās lietotnes, reāllaika ceļošanas informācija un elektronisko biļešu iegāde,  televīzijas pakalpojumi, elektronisko sakaru pakalpojumi.

Šie noteikumu ir pēdējais tiesību akts, līdz ar kura pieņemšanu būs pilnībā noslēgta ES Piekļūstamības direktīvas ieviešana.