Preses relīzes

Atbalstot ES meža stratēģijas iniciatīvu – līdz 2030. gadam Eiropā iestādīt trīs miljardus koku, Labklājības ministrija rīko Meža dienu pasākumu – meža stādīšanas talku. Tā notiks 12. maijā Saldus novadā. Talkas mērķis ir veicināt cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem integrēšanos sabiedrībā.

Šogad talciniekiem būs iespēja stādīt nevis ierastās priedītes vai eglītes, bet ozolus. “Latvijas valsts mežu” teritorijā šī būs vienīgā vieta Latvijā, kur šogad tiks stādīti ozoli.

Talkā piedalīsies Saldus novada Sociālā nama – grupu dzīvokļu iemītnieki, dienas aprūpes centra “Saulespuķe” un specializēto darbnīcu klienti, kā arī Saldus vidusskolas skolēni. Ar viņiem kopā apņēmusies strādāt novada pašvaldības vadība un sociālā dienesta darbinieki.

“Kopīgi paveikts darbs ir vērtīga pieredze un apliecinājums tam, ka integrējam cilvēkus no sociālās aprūpes centriem sabiedrībā, dodot iespēju dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Mums katram ir vajadzīga sajūta, ka esam noderīgi un darām vajadzīgas un paliekošas lietas. Vietējo iedzīvotāju un grupu dzīvokļu iemītnieku kopīgā darbošanās tikai vairo savstarpējo sapratni un uzticēšanos, savukārt pašu stādītais mežs stiprinās arī piederības sajūtas savai dzīvesvietai,” atzīst labklājības ministre Evika Siliņa.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre: “Viens no Eiropas pamata principiem ir iekļaujoša sabiedrība, kurā ikvienam ir iespēja sevi pilnveidot un būt līdzdalīgam. Mums ir labāk jāizprot cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem vajadzības un iespējas, lai veicinātu viņu iekļaušanu gan darba tirgū, gan sociālajās aktivitātēs. Vienlaikus – šajā pasākumā sniegsim arī palīdzīgu roku Eiropas zaļināšanā.”

Daudzi cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem vēl aizvien dzīvo sociālās aprūpes iestādēs, tomēr tie, ka pārcēlušies uz dzīvi grupu dzīvokļos un mājās, pierāda, ka viņi spēj integrēties vietējā kopienā un būt noderīgi sabiedrībai. To apliecina arī nu jau par tradīciju kļuvusī meža stādīšanas talka.

Talkas norises vieta – Veides mežs līdzās Saldus vidusskola. Karte

Pērn meža stādīšanas talka notika Augšdaugavas novadā, kur talcinieki iestādīja 2000 priedītes. Atskats uz talku Ilūkstē

Pasākums tiek finansēts no Labklājības ministrijas valsts budžeta apakšprogrammas “Tehniskā palīdzība ERAF, ESF+, KF, TPF finansējuma apgūšanai (2021-2027)” līdzekļiem.