Preses relīzes

Aktualizējot jautājumu par dzimumu līdztiesību lēmumu pieņemšanā, sestdien, 2. jūlijā, sarunu festivālā “Lampa” norisināsies diskusija, kurā piedalīsies pārstāvji no finanšu, politikas un izglītības jomām, kuri dalīsies savā pieredzē un ieteikumos, lai līdztiesība lēmumu pieņemšanā un ikdienā būtu norma, nevis izņēmums.

Diskusijā “Sievietes un lēmumu pieņemšana. Pieredzes stāsti un diskusijas.” īpaša uzmanība tiks pievērsta ar dzimumu saistītiem stereotipiem, kas bieži vien liek šķēršļus līdztiesīgai sieviešu iesaistei lēmumu pieņemšanas procesos dažādās jomās. Sarunā piedalīsies Saeimas deputāte Vita Anda Tērauda, profesore, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela, SEB bankas prezidente un valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere, izglītības tehnoloģiju uzņēmuma Edurio līdzdibinātājs Ernests Jenavs un filozofs un uzņēmējs Igors Gubenko. Diskusijā tiks iesaistīti arī tās skatītāji, lai noskaidrotu, kas ir sabiedrībā izplatītākie ar dzimumu saistītie stereotipi, kā arī, lai kopīgiem spēkiem ar sarunas dalībniekiem rastu risinājumus līdztiesības veicināšanai lēmumu pieņemšanas jomā. Sarunu vadīs žurnālists, televīzijas un radio raidījumu vadītājs Arnis Krauze.

Diskusija norisināsies 2. jūlijā “Valsts mājas” skatuvē plkst. 17.00, kā arī to varēs vērot tiešraidē Sarunu festivāla “Lampa” tīmekļvietnē.

Diskusiju rīko Valsts kanceleja sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju un Kanādas vēstniecību Latvijā.