Jaunumi

Labklājības ministrija, turpinot aktualizēt jautājumu par iekļaujošas sabiedrības veidošanu, rosina vērtēt līdzcilvēku atbalsta, izpratnes un empātijas nozīmi pret cilvēkiem ar invaliditāti. Šogad, 16. jūnijā, Cēsīs notika interaktīvs pasākums jauniešiem – sociālais eksperiments, kas ļāva tā dalībniekiem iesaistīties aizraujošā ekskursijā, kuru vadīja gide – neredzīgā ērģelniece Beāte Bringule.

Beāte redzes trūkumu kompensē ar saviem talantiem – spēlē ērģeles un kokli, darina skaistus rokdarbus un iedvesmo citus ar savu optimismu un dzīves kredo: “Ja jūs nelaiž pa durvīm, kāpiet iekšā pa logu!”

Sociālajā eksperimentā piedalījās jaunieši no Cēsu novada jauniešu domes, kur aktīvi darbojas jaunieši no Cēsu valsts ģimnāzijas, Cēsu Pilsētas vidusskolas un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, iejūtoties gides skaņu, smaržu un izjūtu pasaulē.

Pasākums tiek finansēts no Labklājības ministrijas Eiropas Sociālā fonda projekta “Tehniskā palīdzība sabiedrības informēšanai labklājības jomā (2. kārta)” līdzekļiem.

Sociālais eksperiments