Preses relīzes

Veidojot ģimeniskai videi pietuvinātas ilgstošas aprūpes sniegšanas vietas pensijas vecuma iedzīvotājiem, ir plānots fundamentāli mainīt pieeju ilgstošas aprūpes pakalpojuma nodrošināšanā, novēršot institucionālās pazīmes pakalpojuma sniegšanā.

Pirmdien, 26. septembrī, plkst. 13.00 ZOOM platformā aicinām uz preses konferenci, lai iepazīstinātu ar plānoto pakalpojumu un tā sniegšanai izstrādāto tipveida ēku projektu.

Plašsaziņas pārstāvji, lai saņemtu pieslēgšanās saiti preses konferencei, ir aicināti pieteikties līdz piektdienai, 23. septembrim, uz e-pastu egils.zarins@lm.gov.lv. Pieslēgšanās saite preses pārstāvjiem tiks izsūtīta pirmdien no rīta.

Preses konferencē piedalīsies labklājības ministrs Gatis Eglītis, Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un invaliditātes politikas departamenta direktors Aldis Dūdiņš un Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Šampētera nams" valdes locekle Inese Muhka.

Plānotais atbalsts ģimeniskai videi pietuvinātu aprūpes pakalpojumu sniegšanas vietas izveidei dos būtisku ieguldījumu, lai palielinātu ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu sniedzēju īpatsvaru starp ilgstošas aprūpes pakalpojumu sniedzējiem. Minētajam mērķim ir plānots izmantot Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējumu gandrīz 64 miljonu eiro. Pirmās kārtas projekta finansējuma saņēmējs ir Labklājības ministrijas VSIA “Šampētera nams”, un tajā izstrādās tipveida būvprojektu ģimeniskai videi pietuvinātam aprūpes pakalpojumam pensijas vecuma personām. Izstrādātais tipveida būvprojekts būs publiski pieejams un izmantojams jebkuram interesentam.