Labklājības ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un SIA “Sustiniere Latvija” 2026. gada 13. maijā rīko klātienes diskusiju “Dzimumu līdztiesības plāni augstskolās: pieredzes apmaiņa par īstenošanu”, kas notiks ES Mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga) plkst. 13.00–16.30.
Diskusijas mērķis ir dalīties pieredzē par dzimumu līdztiesības plānu īstenošanu augstskolās un zinātniskajās institūcijās, to izaicinājumiem, kā arī apspriest turpmākos plānus dzimumu līdztiesības veicināšanai.
Diskusijas laikā tiks sniegts pārskats par dzimumu līdztiesības situāciju un tendencēm augstskolās un zinātniskajās institūcijās, kā arī aplūkota dzimumu līdztiesības plānu izstrāde un īstenošana kā Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis Eiropa” atbilstības kritērijs.
Pasākumā paredzēta arī augstskolu un zinātnisko institūciju pieredzes apmaiņa un prezentēti labās prakses piemēri, tostarp no Latvijas Organiskās sintēzes institūta, Rīgas Stradiņa universitātes un Vidzemes Augstskolas.
Diskusijā piedalīsies gan valsts iestāžu, gan augstskolu un zinātnisko institūciju pārstāvji.
Diskusija tiek organizēta Labklājības ministrijas īstenotā ESF+ līdzfinansētā projekta Nr. 4.3.4.1/1/23/I/001 “Vienlīdzīgu iespēju un nediskriminācijas veicināšana” ietvaros.
