15. maijā daudzviet pasaulē, tostarp Latvijā, tiks atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, ko ANO iedibināja 1994. gadā. Dažādas organizācijas tajā tradicionāli pievērš uzmanību jautājumiem, kas ietekmē ģimenes, to sociālo un ekonomisko stāvokli.

Labklājības ministrija, video izstrādātājs Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” un biedrība “Tēvi” šai nedēļā savos sociālo tīklu kontos publicē trīs video, kas vēsta par ģimenes stiprināšanas iespējām. Pirmais video atgādina, ka bērna kopšanas atvaļinājums ir iespēja abiem vecākiem dalīt rūpes par mazā bērniņa kopšanu un izbaudīt laiku kopā. Jāatzīmē, ka vecāku pabalsta saņēmēju dinamika pa dzimumiem ilgstoši ir gandrīz nemainīga: pagaidām tikai aptuveni piektā daļa pabalsta saņēmēju ir vīrieši, turklāt viņi bieži neizmanto bērna kopšanas atvaļinājumu un turpina strādāt.

Otrais video izceļ iespēju darbavietām radīt iekļaujošu, ģimenēm draudzīgu darba vidi un telpas, kurās bērni var sagaidīt vecākus un paši jūtas gaidīti. No vienas puses, šis darba devēja risinājums palīdz darbiniekiem nodrošināt līdzsvaru starp darba un privāto dzīvi, kas ir ļoti svarīgs cilvēka labbūtības un veselīgas dzīves aspekts. No otras puses, tas ļauj labāk sadalīt atbildību un pienākumus ģimenē. Jāatzīmē, ka šī gada aprīlī veikta pētījumu kompānijas "Norstat Latvija” aptauja liecina: teju ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju par lielāko izaicinājumu strādājošām mātēm Latvijā uzskata darba un ģimenes dzīves līdzsvarošanu.

Trešais video pievērš uzmanību citai iespējai, kas arī palīdz risināt darba un privātās dzīves līdzsvaru, proti, darbiniekam ir tiesības izmantot aprūpētāja atvaļinājumu.  Kopā kalendārajā gadā ir pieejamas piecas neapmaksātas darba dienas, lai atbalstītu un aprūpētu savu tuvinieku vai personu, ar kuru dzīvo vienā mājsaimniecībā.

Šī gada maijā, Eiropas Savienības daudzveidības mēnesī, Labklājības ministrija savos sociālo tīklu kontos publicē 12 īsu video sēriju ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par iekļaujošo sabiedrību, kā arī mazinātu diskrimināciju dzimuma, invaliditātes, vecuma un citu iemeslu dēļ.