- Valdībā atbalstījusi papildu finansējuma piešķiršanu, lai audžuģimenēs ievietotajiem bērniem nodrošinātu individuālām vajadzībām atbilstošu atbalstu un pakalpojumus veselības uzlabošanai, attīstībai un prasmju pilnveidošanai.
- Valmieras novada Sedā pašvaldības ēkai nodrošināta vides pieejamība, lai varētu veikt iedzīvotāju, arī ar invaliditāti un funkcionālajiem traucējumiem, pilnvērtīgu apkalpošanu. Kopumā šajā programmā tiek īstenots 21 projekts un Valmieras novada pašvaldības projekts ir jau septītais, kura īstenošana ir pabeigta.
- Dalība Eiropas platformas “Bezpajumtniecības izskaušana” sanāksmē.
- Rēzeknē un Madonā organizēti metodiskie semināri sociālo dienestu un bāriņtiesu pārstāvjiem par darbu ar bērniem no ārpusģimenes aprūpes.
- Dalība domnīcā par sociālās jomas pārstāvju kompetenču celšanas vajadzībām darbam ar vardarbībā cietušajiem un vardarbību veikušajiem.
- Lai pilnveidotu paliatīvās aprūpes pakalpojumu iedzīvotāju dzīvesvietā, plānots izveidot starpnozaru atbalsta sistēmu paliatīvās aprūpes pacientiem un viņu ģimenes locekļiem. Viņiem tiks sniegts psihosociāls atbalsts, īstenoti profesionālās pilnveides pasākumi pakalpojumu sniedzējiem, kā arī izveidoti psihosociālā atbalsta, atelpas brīža un īslaicīgās aprūpes pakalpojumu izmēģinājumprojekti.
- Jūnijā sociālā uzņēmuma statusu ieguvuši 2 uzņēmumi, un šobrīd kopā Latvijā reģistrēti 264 aktīvi sociālie uzņēmumi.
- Noslēgusies Labklājības ministrijas dalība inovācijas sprintā “Brīvprātīgā darba informācijas sistēmas koncepta sagatavošana”. Tas sekmēs brīvprātīgā darba attīstību, veicinās pilsonisko līdzdalību, sabiedrības pašorganizēšanos un sadarbību starp brīvprātīgā darba veicējiem un organizatoriem.
- Sadarbībā ar Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju organizēts seminārs “Digitālā piekļūstamība – mūsu kopīgais mērķis”.
Publicēts: 04.07.2025.