Diskriminācija ir atšķirīga, nevienlīdzīga attieksme pret personu tās piederības dēļ kādai sabiedrības grupai. Visbiežāk cilvēki tiek diskriminēti uz dzimuma, vecuma, invaliditātes, rases un tautības, seksuālās orientācijas un reliģijas pamata, taču šie nav vienīgie iespējamie iemesli. Diskriminācija var būt sastopama konkrētās darbavietās – uzņēmumos, iestādēs –, izglītības iestādēs, saņemot pakalpojumus u.c. situācijās.
Eiropas Savienībā (ES) diskriminācija ir aizliegta. To paredz gan Eiropas Savienības pamattiesību harta, gan vairākas ES direktīvas, gan starptautiskas konvencijas jeb līgumi, kam ir pievienojusies ES. Savukārt katra konkrētā ES valsts, tai skaitā Latvija, normas, kas vērstas pret diskrimināciju, iestrādā savos likumos – gan tādos kā Krimināllikums, gan konkrētas nozares regulējošos.
Latvijā līdztiesības princips un diskriminācijas aizliegums ir noteikts Latvijas Satversmē un diskriminācija ir aizliegta vispārējās cilvēk- un pilsoņa tiesībās, darba tiesībās, sociālajā drošībā, piekļuvē precēm un pakalpojumiem, reklāmā un citur.
Lai izskaustu vai mazinātu diskrimināciju, svarīga gan tādu vērtību kā iecietība, saticība, pieklājība uzsvēršanai publiskajā komunikācijā, gan tam, kā valsts līmenī tiek risināti konflikti un krimināli sodāmas diskriminācijas gadījumi.
Viens no veidiem, kā nediskriminācijas jeb vienlīdzības princips tiek ieviests ES līmenī, ir tā noteikšana visās ES fondu atbalsta jomās, kas nozīmē, ka jebkura darbība, piemēram, projekts, ko atbalsta ES fondi, tiek īstenota nediskriminējoši.
Vairāk avotu par diskrimināciju un tās aizliegumu:
https://cilvektiesibas.org.lv/lv/database/category/diskriminacija/