logo ar rokām un stilizētu pasauli

Marts pēc Starptautiskās sociālo darbinieku federācijas iniciatīvas pasaulē zināms kā sociālā darba mēnesis, savukārt, marta trešajā otrdienā ik gadu atzīmē Pasaules sociālā darba dienu.  Pasaule, mūsu kopīgās mājas, pašlaik saskaras ar daudzveidīgām krīzēm, sākot no vardarbīgiem konfliktiem, vides degradācijas līdz ilgstošai nabadzībai un politiskiem konfliktiem Ņemot to vērā, sociālajam darbam ir jāattīstās un jāpieņem inovatīvas, pārveidojošas pieejas, kas ir kopienā balstītas un kopienu iedzīvotāju vajadzību virzītas, kā arī jāizmanto vietējā vidē un tradīcijās sakņotu gudrību.

Starptautiskās sociālo darbinieku federācijas (IFSW) izvēlētā tēma šim gadam ir  “Buen Vivir” ( Laba Dzīve): kopīga nākotne transformējošām pārmaiņām”. Tēma kalpo kā savlaicīgs atgādinājums par sociālo darbinieku transformējošo lomu pozitīvu pārmaiņu veicināšanā un tādu ilgtspējīgu kopienu attīstībā, kurās starp cilvēkiem plaukst savstarpēja cieņa un valda saudzīga attieksme pret dabu.

“Buen Vivir” princips paredz, ka patiesa labklājība ir sasniedzama, kopienām dzīvojot harmonijā ar dabu, kolektīvi tiecoties pēc līdzsvarotas attīstības. Šī pieeja uzsver savstarpējās savienojamības, savstarpīguma, saskaņas un papildināmības nozīmi cilvēku attiecībās un mūsu saikni ar dabu. IFSW mērķis ir aizstāvēt šo principu, veicinot ekosociālo pasauli, kas plaukst iekļaušanas, cieņas, savstarpējas sapratnes un cilvēktiesību ievērošanas jomā.

IFSW prezidents Joahims Mumba uzskata, ka Buen Vivir dziļi rezonē ar sociālā darba pamatvērtībām. “Atzīmējot Pasaules sociālā darba dienu, atbalstīsim šo principu un atbalstīsim nākotni, kurā kopienas un daba harmoniski sadzīvo, kur sociālie darbinieki kopā ar vietējiem iedzīvotājiem plāno un veido mierā dzīvojošas kopienas. Tas ir izšķiroši mūsu visu kopīgai ilgtspējīgai nākotnei,” viņš atzīst.

Kā ik gadu, arī šogad Latvijas sociālo darbinieku profesionālā kopiena kopā ar kolēģiem visā pasaulē atzīmēs Pasaules sociālā darba dienu. Īpašs notikums sociālā darba mēnesī ir 14.marta sociālā darba konference “Pārmaiņas sociālajā darbā. Kopiena, krīze, iespējas”, kuru organizē Labklājības ministrijas projekts “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība”.